Poradniki

Poradniki dla opiekunów osób chorych

Prowadząc hospicjum domowe i będąc specjalistami w zakresie medycyny paliatywnej chcemy zadbać o to aby nasi podopieczni mieli jak najlepszą opiekę w swoich domach. Jednym z naszych celów jest również edukacja opiekunów osób przewlekle chorych. 

Oprócz szkoleń, które prowadzimy postanowiliśmy również stworzyć kilka przydatnych poradników, które można ściągnąć na komputer lub/i wydrukować.

Poradniki zostały napisane przez psychologa, pielęgniarki oraz fizjoterapeutę, które posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami obłożnie oraz przewlekle chorymi.

Zostaw adres email i pobierz poradniki

Nieuleczalna choroba osoby bliskiej

Poradnik „Jak radzić sobie z nieuleczalną chorobą bliskiej osoby i jak ją mądrze wspierać?” to poradnik napisany przez doświadczoną panią psycholog, która od wielu lat wspiera fundację oraz naszych podopiecznych. Poradnik zawiera kilka istotnych wskazówek jak rozmawiać z osobą przewlekle chorą oraz jak powinniśmy taką osobę wspierać.

Opieka nad pacjentem leżącym

Poradnik „Opieka nad pacjentem leżącym” – to poradnik zawierający wskazówki z zakresu pielęgnacji osoby leżącej napisany przez dwie doświadczone pielęgniarki, które od wielu lat zajmują się osobami przewlekle chorymi. Poradnik ten z pewnością pomoże rozwiązać wszelkie wątpliwości dotyczące dbania o skórę oraz higienę pacjenta leżącego.

Jak poprawnie podnosić pacjenta leżącego

Poradnik „Jak poprawnie podnosić pacjenta leżącego , wskazówki, sprzęt pomocniczy przy opiece nad osobą obłożnie chorą” – w tym poradniku można zgłębić wiedzę na temat tego jak poprawnie i bez wysiłku podnosić pacjenta i w jakie sprzęty pomocnicze należy się wyposażyć. Poradnik został napisany przez doświadczoną panią fizjoterapeutkę, która zajmuje się pacjentami obłożnie chorymi od wielu lat.

Czcionka
Kontrast