Poradniki

Poradniki dla opiekunów osób chorych

Prowadząc hospicjum domowe i będąc specjalistami w zakresie medycyny paliatywnej chcemy zadbać o to aby nasi podopieczni mieli jak najlepszą opiekę w swoich domach. Jednym z naszych celów jest również edukacja opiekunów osób przewlekle chorych. 

Oprócz szkoleń, które prowadzimy postanowiliśmy również stworzyć kilka przydatnych poradników, które można ściągnąć na komputer lub/i wydrukować.

Poradniki zostały napisane przez psychologa, pielęgniarki oraz fizjoterapeutę, które posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami obłożnie oraz przewlekle chorymi.

Zostaw adres email i pobierz poradniki

Nieuleczalna choroba osoby bliskiej

Poradnik „Jak radzić sobie z nieuleczalną chorobą bliskiej osoby i jak ją mądrze wspierać?” to poradnik napisany przez doświadczoną panią psycholog, która od wielu lat wspiera fundację oraz naszych podopiecznych. Poradnik zawiera kilka istotnych wskazówek jak rozmawiać z osobą przewlekle chorą oraz jak powinniśmy taką osobę wspierać.

Opieka nad pacjentem leżącym

Poradnik „Opieka nad pacjentem leżącym” – to poradnik zawierający wskazówki z zakresu pielęgnacji osoby leżącej napisany przez dwie doświadczone pielęgniarki, które od wielu lat zajmują się osobami przewlekle chorymi. Poradnik ten z pewnością pomoże rozwiązać wszelkie wątpliwości dotyczące dbania o skórę oraz higienę pacjenta leżącego.

Jak poprawnie podnosić pacjenta leżącego

Poradnik „Jak poprawnie podnosić pacjenta leżącego , wskazówki, sprzęt pomocniczy przy opiece nad osobą obłożnie chorą” – w tym poradniku można zgłębić wiedzę na temat tego jak poprawnie i bez wysiłku podnosić pacjenta i w jakie sprzęty pomocnicze należy się wyposażyć. Poradnik został napisany przez doświadczoną panią fizjoterapeutkę, która zajmuje się pacjentami obłożnie chorymi od wielu lat.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywizacji Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

;