Pomóż nam służyć podopiecznym u kresu ich życia Przekaż 1,5% podatku Pomóż nam służyć podopiecznym u kresu ich życia Przekaż 1,5% Pomóż nam służyć podopiecznym u kresu ich życia Przekaż 1,5% podatku Pomóż nam służyć podopiecznym u kresu ich życia Przekaż 1,5%
Naszą misją jest niesienie pomocy hospicyjnej na wsiach. Docieramy do ludzi zapomnianych przez świat, a czasem rodzinę i instytucje. W trosce o godność osób starszych na ostatnim etapie ich życia oraz z szacunku dla życia prowadzimy hospicjum domowe oraz pierwsze hospicjum stacjonarne na terenach wiejskich.

KRS 0000328837

KRS 0000328837

Na co przeznaczymy Twój 1,5%?

Mieszkańcy wsi mają średnio 2-2,5 razy gorszy dostęp do opieki zdrowotnej niż mieszkańcy miast. Jeszcze kilkanaście lat temu gospodarze mieli po 60 lat. Radzili sobie i byli dumni z dzieci, które wykształcili i które żyją w dużych miastach. Teraz mają 80+, często są już sami i ciężko chorzy. Od ponad 11 lat prowadzimy hospicjum domowe na wiejskich terenach wschodniego Podlasia, a w lipcu 2022 roku otworzyliśmy pierwsze skrzydło wiejskiego hospicjum stacjonarnego w Makówce (gmina Narew).

Kochamy ludzi i uważamy, że każdy zasługuje na godne umieranie!
Chcemy służyć im, aż do końca!

Objęliśmy bezpłatną opieką hospicyjną ponad 750 osób nieuleczalnie chorych w ich domach oraz pomogliśmy ponad 1000 członkom ich rodzin oraz opiekunów. Odwiedzamy naszych podopiecznych, wykonujemy podstawowe badania, zabiegi rehabilitacyjne i medyczne. Dostarczamy leki, sprzęt rehabilitacyjny i środki higieniczne oraz pomagamy w codziennych obowiązkach. Miesięcznie przemierzamy ponad 9 tys.km., aby dotrzeć do wszystkich potrzebujących. Służymy im wsparciem psychologicznym i towarzyszymy im do ostatnich chwil – bo nie wyobrażamy sobie, żeby ktokolwiek miał umierać w samotności. Przez wszystkie lata naszej działalności zauważyliśmy potrzebę rozszerzenia naszych działań o hospicjum stacjonarne. Od momentu otwarcia przyjęliśmy już ponad 100 pacjentów, którym zapewniliśmy bezpłatną całodobową, profesjonalną opiekę medyczną, fizjoterapię, opiekę dietetyka, psychologa oraz tak ważną w ostatnich chwilach, miłość, empatię, zrozumienie i obecność.

W służbie życia u jego kresu!

– Uważam, że nasza praca powinna być służbą wobec chorych, czyli opieką wykonywaną z troską, zaangażowaniem i szacunkiem. Z miłością do bliźniego. – założyciel i lekarz Paweł Grabowski.
Naszą rolą jest służyć. Sprawić, aby te ostatnie chwile, dni, miesiące, lata były naprawdę dobrym umieraniem, bez bólu, w poczuciu godności i miłości, na jaką zasługują. Nasz praca nie kończy się tylko na uśmierzaniu bólu i fachowej opiece medycznej. Dajemy bliskość, cierpliwość, rozmowę – to czego najbardziej potrzeba na ostatnim etapie życia

Jak pomagamy?

Hospicjum domowe

Dobieramy leczenie, wykonujemy niezbędne zabiegi medyczne, rehabilitujemy i niesiemy pomoc psychologiczną oraz dietetyczną. Wspieramy też rodziny osób chorych.

Hospicjum stacjonarne

W hospicjum stacjonarnym pacjenci otrzymują całodobową opiekę nie tylko medyczną, ale również wsparcie tak ważne na końcowym etapie swojego życia.

Rehabilitacja

Dojazd na rehabilitację z obszarów wiejskich wschodniego Podlasia jest dla wielu osób całkowicie niedostępny, dlatego pomagamy w organizacji zabiegów rehabilitacyjnych w domach pacjentów.

Wypożyczalnia sprzętu

Warunki opieki domowej są ograniczone w porównaniu ze szpitalem, ale dla wielu pacjentów takie doposażenie oznacza poprawę jakości leczenia. Dostarczamy im niezbędny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

Edukacja

Organizujemy szkolenia dla rodzin i opiekunów podopiecznych. Nasz model hospicjum domowego jest aktualnie powielany na całą Polskę.

Instrukcja zmiany
KRS
w usłudze
Twój e-PIT

1. Wejdź na stronę podatki.gov.pl i wybierz: Twój e-PIT
2. Wpisz swoje dane:
 • PESEL
 • kwotę przychodu z deklaracji za rok 2022
 • kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2022 rok
3. Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP
4. Jeśli chcesz zmienić OPP:
 • wybierz opcję „Zmieniam organizację”
 • wybierz z wykazu OPP numer KRS 0000328837 (Fundacja Hospicjum Proroka Eliasz)
 • zatwierdź tę zmianę

Rozlicz PIT za 2022 rok

Nasz program do wypełniania zeznań podatkowych jest prostym i intuicyjnym narzędziem, który pomoże Państwu rozliczyć się z podatku za rok 2022. Możesz wypełnić wszystkie deklaracje dla osób fizycznych: PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT 39, PIT 16A, PIT 19A.

 • Program PIT nie ma limitów podatników i ilości wypełnionych deklaracji
 • Dane osobowe w programie PIT 2023 są bezpieczne i pozostają wyłącznie na komputerze podatnika

Funkcjonalności programu:

 • Asystent podpowiedzi „krok po kroku”
 • Prosty i intuicyjny kreator
 • Aktywne deklaracje
 • Bazę Urzędów
 • Prosty i intuicyjny kreator
 • Możliwość wysyłki PIT do systemu e-Deklaracji
 • Możliwość wydruku wypełnionej deklaracji PIT
programpit
Bądź na bieżąco

Zapisz się
na newsletter