z miłości do ostatnich chwil! Przekaż 1.5% Przekaż 1.5% z miłości do ostatnich chwil! z miłości do ostatnich chwil! Przekaż 1.5% Przekaż 1.5% z miłości do ostatnich chwil!

Z miłości do ostatnich chwil! Naszą misją jest niesienie pomocy hospicyjnej na wsiach. Docieramy do ludzi zapomnianych przez świat, a czasem rodzinę i instytucje. W trosce o godność osób starszych na ostatnim etapie ich życia oraz z szacunku dla życia prowadzimy hospicjum domowe oraz hospicjum stacjonarne na terenach wiejskich.

KRS 0000 328837

KRS 0000328837

Twoje 1.5% pomoże zadbać ostatnie chwile!

Mieszkańcy wsi mają średnio 2-2,5 razy gorszy dostęp do opieki zdrowotnej niż mieszkańcy miast. Jeszcze kilkanaście lat temu gospodarze mieli po 60 lat. Radzili sobie i byli dumni z dzieci, które wykształcili i które żyją w dużych miastach. Teraz mają 80+, często są już sami i ciężko chorzy. Od ponad 12 lat prowadzimy hospicjum domowe na wiejskich terenach wschodniego Podlasia, a w lipcu 2022 roku otworzyliśmy hospicjum stacjonarne w Makówce (gmina Narew).

Przywracać godność.

Pan Stanisław, trafił do naszego hospicjum kilka miesięcy temu. Zmęczony chorobą, otumaniony lekami, ledwo mógł usiąść, ale nie to było najgorsze. Z daleka można było wyczuć przygnębienie, rozżalenie, niechęć do ludzi. Ten smutek był tak dojmujący, że udzielał się nam wszystkim. Widzieliśmy, że miał złe doświadczenia z poprzednią placówką – wzdrygał się na każdy nasz dotyk. Wiedzieliśmy, że z tym pacjentem będziemy postępować „powoli”. Nie narzucając się zbytnio, robiąc swoje, ale stojąc jakby trochę z boku. Będziemy tłumaczyć Panu Stanisławowi każdą rzecz, którą będziemy przy nim robić – zaczynając od badań, a skończywszy na czynnościach higienicznych czy karmieniu. Powoli, ze spokojem i właściwą empatią udało nam się zmienić jego nastawienie, dzięki czemu również jego organizm zaczął nabierać sił. W oczach pojawił się blask, narodziła się przyjaźń z Panem Tomaszem z łóżka obok. Teraz we dwóch na wózkach przemierzają korytarze hospicjum i wyjeżdżają na dwór. Ostatnio siedzieli przed wejściem z dziewczynami z biura i śmiali się, że nie mają opon zimowych na kołach swoich wózków.

Oswajać nie ze śmiercią, a z ludźmi.

Pana Stanisława nie trzeba było oswajać ze śmiercią, a z ludźmi. Wie, że umrze, że ten dzień nadejdzie niebawem. Najważniejsze dla niego, zresztą jak i dla wielu naszych podopiecznych jest szacunek i empatia. Zaopiekowanie i godność, których zabrakło na etapie choroby oraz późniejszym pobycie w szpitalu.

Wielu naszych podopiecznych doświadcza dramatycznych sytuacji w szpitalach, innych ośrodkach całodobowego pobytu, a nawet w domach. Widzimy to w ich oczach czy nastawieniu, z czasem zaczynają również mówić. Uważamy, że najważniejsze co powinniśmy, a nawet musimy zapewnić to właśnie godne umieranie. Aby te ostatnie chwile były możliwie jak najlepsze, uwzględniały potrzeby i stan pacjenta.

Jak pomagamy?

Hospicjum domowe

Bezpłatną opieką hospicyjną objęliśmy ponad 750 osób nieuleczalnie chorych w ich domach oraz pomogliśmy ponad 1000 członkom ich rodzin oraz opiekunów. Miesięcznie przemierzamy ponad 9 tys.km., aby dotrzeć do wszystkich potrzebujących.

Hospicjum stacjonarne

Od momentu otwarcia hospicjum stacjonarnego przyjęliśmy już blisko 300 pacjentów, którym zapewniliśmy bezpłatną całodobową, profesjonalną opiekę medyczną, fizjoterapię, opiekę dietetyka, psychologa oraz tak ważną w ostatnich chwilach, miłość, empatię, zrozumienie i obecność.

Rehabilitacja

Dojazd na rehabilitację z obszarów wiejskich wschodniego Podlasia jest dla wielu osób całkowicie niedostępny, dlatego pomagamy w organizacji zabiegów rehabilitacyjnych w domach pacjentów.

Wypożyczalnia sprzętu

Warunki opieki domowej są ograniczone w porównaniu ze szpitalem, ale dla wielu pacjentów takie doposażenie oznacza poprawę jakości leczenia. Dostarczamy im niezbędny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

Edukacja

Organizujemy szkolenia dla rodzin i opiekunów podopiecznych. Nasz model hospicjum domowego jest aktualnie powielany na całą Polskę.

Instrukcja zmiany
KRS
w usłudze
Twój e-PIT

1. Wejdź na stronę podatki.gov.pl i wybierz: Twój e-PIT
2. Wpisz swoje dane:
 • PESEL
 • kwotę przychodu z deklaracji za rok 2022
 • kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2022 rok
3. Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP
4. Jeśli chcesz zmienić OPP:
 • wybierz opcję „Zmieniam organizację”
 • wybierz z wykazu OPP numer KRS 0000328837 (Fundacja Hospicjum Proroka Eliasz)
 • zatwierdź tę zmianę

Rozlicz PIT za 2023 rok

Nasz program do wypełniania zeznań podatkowych jest prostym i intuicyjnym narzędziem, który pomoże Państwu rozliczyć się z podatku za rok 2022. Możesz wypełnić wszystkie deklaracje dla osób fizycznych: PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT 39, PIT 16A, PIT 19A.

 • Program PIT nie ma limitów podatników i ilości wypełnionych deklaracji
 • Dane osobowe w programie PIT 2023 są bezpieczne i pozostają wyłącznie na komputerze podatnika

Funkcjonalności programu:

 • Asystent podpowiedzi „krok po kroku”
 • Prosty i intuicyjny kreator
 • Aktywne deklaracje
 • Bazę Urzędów
 • Prosty i intuicyjny kreator
 • Możliwość wysyłki PIT do systemu e-Deklaracji
 • Możliwość wydruku wypełnionej deklaracji PIT
programpit
Bądź na bieżąco

Zapisz się
na newsletter