Pomagam Pomóż nam zadbać o ostatnie chwile!

Komu pomagamy?

Samotnym, przewlekle chorym na ostatnim etapie życia

Dlaczego to robimy?

Bo uważamy, że warto celebrować życie dopóki się da

Cel?

Zapewnić godne umieranie podopiecznym w hospicjum stacjonarnym

Życzliwość, dobra opieka i godne warunki mają niezwykłą moc w podnoszeniu ludzi na duchu!

Pani Edyta, jedna z mieszkanek naszego hospicjum, trafiła do nas przed dwoma miesiącami. To jedna z najbarwniejszych osób w naszej hospicyjnej rodzinie. Jest malarką. Pani Edyta przyjechała do nas skrajnie wyczerpana chorobą. Obawialiśmy się, że może nie przeżyć. Pierwszy tydzień jej pobytu był naprawdę trudny, ale robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby zapewnić jej najlepszą opiekę… Jak sama Pani Edytka mówi: 

„Uratowaliście mi tu życie. To brzmi paradoksalnie, ale dzięki wam stanęłam na nogi. Wcześniej byłam całkowicie bezradna, a teraz mogę zrobić praktycznie wszystko sama. Mój zachwyt nie ma końca! Lekarze, pielęgniarki i sanitariuszki są wspaniali – delikatni, spokojni, nikt nie krzyczy… Dużo empatii poczułam już od pierwszego dnia. Ta życzliwość i troska są po prostu niezwykłe.… 

O AKCJI

Zbudowaliśmy dom, rodzinę, wspólnotę ludzi!

Uśmiech Pani Edyty i naszych podopiecznych to miód na nasze serca. Myślimy, że ta nasza rodzina hospicyjna jest niesamowita. Pełna wyjątkowych ludzi, którzy witają i żegnają nowych członków z równą troską i oddaniem. Zdaje nam się, że to chęć budowania wartościowych i wyjątkowych relacji ciągnie nas wszystkich do siebie. Czasem te relacje są krótkie, ale to nie ma znaczenia. Najważniejsze jest to, że są pełne wartości. To jest właśnie to, do czego dążyliśmy. Zbudowanie domu, rodziny, wspólnoty ludzi, którzy dają sobie coś wyjątkowego a nawet luksusowego w obecnych czasach: ciepłą relację, czas na rozmowę, czas na słuchanie! Zapiekowanie się podopiecznymi u kresu życia.

Pobyt w hospicjum jest całkowicie bezpłatny dla podopiecznego. Zapewniamy opiekę lekarską, pielęgniarską, opiekuńczą, fizjoterapeutyczną, leki środki higieny i wyżywienie. Od otwarcia placówki w lipcu ubiegłego roku przyjęliśmy już blisko 300 podopiecznych. W sierpniu udało nam się otworzyć kolejne skrzydło budynku, które już powoli się zapełnia. Niestety, koszty związane z pracownikami, rachunkami, lekami i środkami higienicznymi wzrosły prawie dwukrotnie. 

Osiągnęliśmy już tyle, że nie możemy się poddać! Prosimy wesprzyj nas!

Aby zadbać o ostatnie chwile naszych podopiecznych potrzebujemy 
Twojej pomocy!

Pomóż podopiecznym wiejskiego hospicjum

Przelew tradycyjny:

Adres:
Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza
Ul. Szkolna 20
16-050 Michałowo

Tytuł wpłaty: wspieram życie u jego kresu

Nr konta: 81 1050 1953 1000 0090 3150 6141

dla wpłat z zagranicy:
ING Bank Śląski SWIFT/BIC CODE: INGBPLPW
PL 81 1050 1953 1000 0090 3150 6141

  • 41 zł to 3 dniowa kuracja odleżyn specjalistycznymi opatrunkami
  • 85 zł tygodniowe zużycie pampersów na jednego pacjenta
  • 165 zł tygodniowe wyżywienie pacjenta

Zebraliśmy już

0%
Bądź na bieżąco

Zapisz się
na newsletter