Nikt nie powinien
odchodzić w samotności.

Pomóż wybudować pierwsze
wiejskie hospicjum na Podlasiu.

KLIKNIJ I POMÓŻ >

Zostań budowniczym Hospicjum

Chcę pomóc:

Wpłacam kwotę:

powod 1

10 sztuk bloczków betonowych

powod 1

2 worki cementu portlandzkiego

powod 1

28 sztuk cegieł budowlanych

powod 1

5 sztuk cegieł budowlanych

powod 1

1 worek cementu

powod 1

8 sztuk bloczków betonowych

powod 1

Wpisz dowolną kwotę darowizny, którą chcesz przekazać na budowę hospicjum stacjonarnego w Makówce

Pola oznaczone symbolem * są wymagane

Zobacz reportaż i przekonaj się, że warto nam pomóc

KLIKNIJ I POMÓŻ

O budowie

Nie trzeba wiele, aby powstało Hospicjum, ale bez pomocy darczyńców to się nie uda. Każdy może dołączyć do Budowniczych Hospicjum – podarować pieniądze, materiały albo  czas. Namawianie znajomych aby dołączyli do grona wspierających budowę, to też wsparcie idei budowy hospicjum.  Każda pomoc się przyda i każda złotówka jest cenna!

Teraz wszystko zależy od Ciebie. Dołącz do nas – wybudujmy wspólnie ośrodek, który będzie wspierał i niósł pomoc zarówno pacjentom potrzebującym opieki już teraz, jak i kolejnym pokoleniom.

O Fundacji

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza z siedzibą w  Michałowie prowadzi społeczne Hospicjum Domowe na wiejskich obszarach wschodniego Podlasia, ubogich w ośrodki hospicyjne, z dala od większych miast.
Naszą misją jest niesienie pomocy hospicyjnej na wsiach. Docieramy do ludzi zapomnianych przez świat, a czasem rodzinę i instytucje. W trosce o godność osób starszych na ostatnim etapie ich życia oraz szacunku dla życia, prowadzimy hospicjum domowe, a obecnie budujemy stacjonarne.

Jak jest teraz?

Obecnie pod opieką naszego hospicjum domowego znajduje się 40 osób przewlekle i nieuleczalnie chorych, mieszkających na terenie 5 podlaskich gmin. Nasi pacjenci mieszkają z dala od dużych ośrodków miejskich i szpitali, więc dojeżdżamy do nich ze swoim sprzętem medycznym, co najmniej raz w tygodniu. Często jest to nawet kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę. Dla starszych samotnych osób nasze opiekunki i lekarze są jedynymi osobami, które odwiedzają ich regularnie i towarzyszą w chorobie.

Jak może być?

Chcemy, aby dla starszych samotnych osób, które są nieuleczalnie chore, powstało pierwsze wiejskie hospicjum na Podlasiu. Hospicjum ma powstać w Makówce koło Narwi i będzie mogło przyjąć jednorazowo 30 pacjentów. Dzięki temu samotne umierające osoby, będą mogły odchodzić otoczone szacunkiem, troską i profesjonalną opieką medyczną. Obecniezostała wybudowana podmurówka, a w następnym etapie chcemy postawić mury i przykryć je dachem do końca 2020 roku. Cała budowa jest finansowana przez darczyńców, dlatego bardzo liczymy na Państwa pomoc.