Pomóż podopiecznym wiejskiego hospicjum Otaczamy nie tylko fachową opieką medyczną,
ale również miłością i zrozumieniem u kresu życia...
Chcę pomóc
Pomóż podopiecznym wiejskiego hospicjum Otaczamy nie tylko fachową opieką medyczną,
ale również miłością i zrozumieniem u kresu życia...
Chcę pomóc

Komu pomagamy?

Samotnym, przewlekle chorym mieszkańcom podlaskich wsi.

Dlaczego to robimy?

Chcemy towarzyszyć naszym podopiecznym u kresu ich życia

Cel?

Zapewnić godne umieranie podopiecznym w hospicjum stacjonarnym

Dar życia w tych ostatnich dniach
jest równie ważny jak dar narodzin!

Dzięki ofiarności darczyńców 1 lipca otworzyliśmy jedno skrzydło pierwszego wiejskiego hospicjum w Makówce (gmina Narew). Już pierwszego dnia przyjęliśmy dwóch pacjentów. Od momentu uruchomienia obiektu zostało przyjętych 30 pacjentów, którym zapewniliśmy całodobową opiekę nie tylko medyczną, ale również, tak istotną w ostatnich chwilach obecność, empatię i miłość do drugiego człowieka.

To nasz główny cel – stworzenie miejsca, w którym będą czuli się bezpieczni i zaopiekowani, stworzenie warunków jak w domu.

Pani Gienia miała 57 lat. Chorowała na stwardnienie rozsiane. Mieszkała nieopodal Bielska-Podlaskiego. Córka Pani Gieni – zdolna dziewczyna- wyjechała na drugi koniec Polski, aby studiować robotykę. Zanim Pani Gienia trafiła pod naszą opiekę zajmowali się nią rodzice, którzy sami są już po 80-tce. Pomimo podeszłego wieku karmili, podnosili, przewijali i myli córkę – dla swojego dziecka zrobi się wszystko bez względu na zmęczenie czy własną chorobę. Nie chcieli, aby córka trafiła do hospicjum w Białymstoku ze względu na dużą odległość. Wiedzieli, że wtedy nie będą mogli jej odwiedzać tak często jakby chcieli. Czekali aż otworzymy pierwsze skrzydło hospicjum w Makówce. 

W każdej sali chorych znajdują się drzwi okienne, aby móc wyjechać z podopiecznym na dwór. Pani Gienia była pierwszą pacjentką, która przejechała przez owe drzwi. Pierwszy raz od wielu lat była na dworze. To był niezwykle wzruszający moment nie tylko dla Pani Gieni, ale również dla całego mojego personelu.

Pani Gienia jak na swój stan była bardzo ciepłą i sympatyczną osobą, ale miewała chwilę zadumy. Asia pielęgniarka, która na naszym oddziale jest chodzącym wulkanem energii często zaglądała do Pani Gieni, żeby odetchnąć przy jej łóżku. To była relacja wzajemna.

To właśnie z myślą o takich osobach jak Pani Gienia i jej rodzina stworzyliśmy pierwsze wiejskie hospicjum na Podlasiu!

Tu naprawdę tworzy się coś niezwykłego!
Opieka nad naszymi podopiecznymi nie kończy się na medycynie! O to właśnie walczyliśmy od początku! 

O AKCJI

Godne umieranie!

Szacunkowy koszt dziennej opieki nad jednym naszym podopiecznym to 667 zł, w skład czego wchodzi: opieka pielęgniarska, lekarska, fizjoterapeutyczna, psychologiczna, dietetyczna, wyżywienie, prąd, woda, ogrzewanie, środki czystości, środki higienicznie takie jak pampersy, leki, specjalistyczne opatrunki. W lipcu NFZ podniósł stawki na opiekę dla pacjentów objętych opieką hospicyjną co jest na pewno krokiem ku poprawie sytuacji pacjentów hospicyjnych w Polsce. Jednak w dalszym ciągu ta kwota jest zdecydowanie zbyt mała, aby pokryć wszystkie koszty. Aby zapewnić komfort naszym podopiecznym na jaki zasługują w ostatnich swoich dniach, brakującą kwotę musimy uzbierać z darowizn. I tak na przykład 3 dniowa kuracja odleżyn specjalnymi opatrunkami to koszt średnio 41 zł, tygodniowe zużycie pampersów przez jednego podopiecznego to koszt 85 zł, tygodniowe wyżywienie pacjenta to koszt 140 zł.

Gęsi lecąc razem w kluczu, potrafią polecieć 70 % dalej oszczędzając więcej niż połowę energii.
Dzięki Tobie możemy zalecieć jeszcze dalej! Dołącz do naszego klucza i wesprzyj podopiecznych wiejskiego hospicjum! 

Pomóż podopiecznym wiejskiego hospicjum

Przelew tradycyjny:

Adres:
Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza
Ul. Szkolna 20
16-050 Michałowo

Tytuł wpłaty: pomagam wybudować hospicjum

Nr konta: 81 1050 1953 1000 0090 3150 6141
ING Bank Śląski, oddział w Białymstoku

dla wpłat z zagranicy:
ING Bank Śląski SWIFT/BIC CODE: INGBPLPW
PL 81 1050 1953 1000 0090 3150 6141

  • 41 zł to 3 dniowa kuracja odleżyn specjalistycznymi opatrunkami
  • 85 zł tygodniowe zużycie pampersów na jednego pacjenta
  • 140 zł tygodniowe wyżywienie pacjenta

Zebraliśmy już

140 372 złotych
Bądź na bieżąco

Zapisz się
na newsletter