Hospicjum Eliasz - Wesprzyj hospicjum domowe na Podlasiu | Hospicjum Eliasz to pierwsze wiejskie domowe hospicjum na Podlasiu.

Pomóż wybudować pierwsze wiejskie hospicjum na Podlasiu

Pomóż wybudować pierwsze wiejskie hospicjum na Podlasiu

KLIKNIJ I POMÓŻ

Wesprzyj budowę pierwszego stacjonarnego hospicjum na Podlasiu aby żadna starsza osoba nie musiała odchodzić w samotności.

Wesprzyj naszych podopiecznych

Chcę pomóc:

Wpłacam kwotę:

powod 1

darowizna na izolację

powod 1

darowizna na okna

powod 1

darowizna na drzwi

powod 1

darowizna na izolację (co miesiąc)

powod 1

darowizna na okna (co miesiąc)

powod 1

darowizna na drzwi (co miesiąc)

powod 1

Wpisz dowolną kwotę darowizny, którą chcesz przekazać.

Pola oznaczone symbolem * są wymagane

Obejrzyj historię pani Lidii i pana Bronka

KLIKNIJ I POMÓŻ

Dlaczego budujemy hospicjum stacjonarne?

Docieramy do ludzi zapomnianych przez świat, a czasem rodzinę i instytucje. Pomagamy osobom nieuleczalnie chorym, u kresu życia. Nasze działania wypełniają lukę w pomocy osobom przewlekle chorym na wyludnionych obszarach Podlasia – tam gdzie nikt inny nie jest w stanie udzielić opieki paliatywnej.

Od kilku lat obserwujemy wyludnianie się wsi. Prawie 60% ludności naszego regionu to seniorzy. Z czego wsparcia wykwalifikowanych opiekunów potrzebuje już 3500 osób (dane GUS 2016r.). Brak komunikacji, sklepów, aptek i tylko 7 ośrodków zdrowia na terenie 5 gmin – powoduje, że osoby pozostające na wsiach są często odcięte od świata, bez dostępu do lekarza.

Na przestrzeni 10 lat naszej pracy zauważyliśmy, że potrzeby naszych podopiecznych są znacznie większe, dlatego podjęliśmy się budowy pierwszego wiejskiego hospicjum stacjonarnego. Wykopaliśmy fundamenty, postawiliśmy ściany, wylaliśmy stropy.

Hospicjum budujemy dzięki wsparciu osób o wielkim sercu.

Inwestycja opiewa na kwotę 15 mln zł. Do ukończenia stanu surowego zamkniętego przed zimą potrzebujemy jeszcze 850 tys. Dlatego liczymy na pomoc ludzi, którym los samotnych, schorowanych osób nie jest obojętny.