Hospicjum Eliasz - Wesprzyj hospicjum domowe na Podlasiu | Hospicjum Eliasz to pierwsze wiejskie domowe hospicjum na Podlasiu.

Kto im na starość poda szklankę wody?

Kto im na starość poda szklankę wody?

Wesprzyj budowę pierwszego wiejskiego hospicjum na Podlasiu

KLIKNIJ I POMÓŻ >

Wesprzyj budowę hospicjum

Obejrzyj historię pana Mariana

KLIKNIJ I POMÓŻ >

Dlaczego budujemy hospicjum stacjonarne na wiejskich terenach Podlasia?

 

Naszą misją jest niesie pomocy hospicyjnej na wsiach. Czas umierania jest tak samo wartościowy jak każdy inny czas w życiu człowieka. Działalność Hospicjum Proroka Eliasza przynosi pomoc wielu samotnym osobom, chorym na ostatnim etapie ich życia. Rocznie pod naszą stałą opieką znajduje się 120 osób. Objęliśmy opieką i wsparciem około 1200 osób z rodzin naszych podopiecznych. W poprzednim roku odwiedziliśmy naszych pacjentów 3780 razy, przemierzając 60000 km.

Hospicjum stacjonarne w Makówce, które chcemy oddać do użytku w 2022 roku, będzie miejscem całodobowej opieki dla takich osób: starszych, samotnych i przewlekle chorych, które nie mogą liczyć na nikogo bliskiego w ostatnich dniach życia. Nierzadko nasi pacjenci będą tam spędzali swoją ostatnią Wigilię i ciesząc się smakiem wigilijnych potraw, w gronie przyjaznych im osób, otoczeni życzliwą opieką medyczną. U schyłku życia takie najprostsze rzeczy jak bliskość, uśmiech, bezpieczeństwo okazują się właśnie najważniejsze.

W hospicjum będzie 35 łóżek dla osób przewlekle chorych. Dodatkowo ośrodek będzie pełnił funkcję hospicjum dziennego oraz oferował możliwość opieki wyręczającej, tak aby opiekun chorego mógł odpocząć oraz zregenerować swoje siły. W budynku będą znajdować się również 3 gabinety lekarzy specjalistów dla okolicznych mieszkańców, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego oraz sale szkoleniowe.

Bez pomocy oraz wsparcia ludzi wielkiego serca, nie wybudowalibyśmy murów i nie pokrylibyśmy budynku dachem i nie zebralibyśmy potrzebnej kwoty na stan surowy zamknięty hospicjum. Aby rozpocząć kolejne etapy budowy potrzebujemy zebrać 3 mln. zł. Wierzymy, że dzięki wielkiej empatii jaką jest obdarzony człowiek uda nam się wybudować pierwsze wiejskie hospicjum na Podlasiu.

Chcę pomóc >