Hospicjum Eliasz - Wesprzyj hospicjum domowe na Podlasiu | Hospicjum Eliasz to pierwsze wiejskie domowe hospicjum na Podlasiu.

Rozświetl
hospicjum

Rozświetl hospicjum

Podaruj światło
naszym podopiecznym

POMÓŻ >

Wesprzyj budowę hospicjum

Rozświetl hospicjum

POMÓŻ >

Dlaczego budujemy hospicjum stacjonarne na wiejskich terenach Podlasia?

 

Przez cały okres działalności hospicjum domowego pomogliśmy już ponad 600 pacjentom oraz około 1400 członkom ich rodzin. Nie zamierzamy na tym poprzestać. Wręcz przeciwnie chcemy pomagać jeszcze większej liczbie osób. Przez ostatnie lata naszej działalności zaobserwowaliśmy, że w wielu przypadkach opieka hospicjum domowego jest niewystarczająca. Już teraz widzimy, że prawie połowa naszych podopiecznych będzie potrzebowała całodobowej opieki w ośrodku stacjonarnym.
Uważamy, że czas umierania jest tak samo ważny jak każdy inny okres w życiu człowieka dlatego, chcielibyśmy aby hospicjum było nie tylko miejscem profesjonalnej opieki paliatywnej, ale drugim domem. Założyliśmy sobie jeden cel: w hospicjum ma być jak w domu. Kolorowe ściany, domowa pościel , obrazki i zdjęcia na ścianach – nie chcemy surowego wyglądu szpitala, bo kto się czuje dobrze w szpitalu?
Przy budynku zamierzamy zrobić ogród, niewielki park z ławkami, gdzie podopieczny będzie mógł spędzać czas oddychając świeżym powietrzem, cieszyć się słońcem i otaczającą go podlaską przyrodą. Kluczową rolę odegra również personel, którego zadaniem będzie nie tylko dbałość o pacjenta i leczenie, ale również wytworzenie rodzinnej ciepłej atmosfery.

I nawet jeśli to będzie namiastka ciepła rodzinnego to warto to zrobić dla ludzi, którzy żyją teraz samotnie w swoich domach, nie mogąc zrobić samodzielnie herbaty, zakupów czy innych codziennych czynności.
Światło symbolizuje wieczność, niematerialność, ducha, życie, ale również dobroczynność, radość oraz postęp i nadzieję. To właśnie w świetle pokładamy nasze nadzieje na kolejny etap budowy. Dzięki ludziom wielkiego serca i wiary w nasz cel udało nam się uzbierać na stan surowy budynku. Po ukończeniu tego etapu planujemy rozpocząć kolejny – podłączyć prąd i wykonać instalacje elektryczne w budynku. Ten etap będzie kosztował nas 1,2 mln. zł.
Bez światła nie będziemy w stanie ruszyć z kolejnymi etapami budowy czyli wykończeniem budynku. Wierzymy, że i tym razem przy Państwa wsparciu nam się uda.

Chcę pomóc >