13 czerwca 2018 r. spotkaliśmy się z laureatami i uczestnikami konkursu poetyckiego “Nadzieja daje siłę” oraz z wolontariuszami tegorocznej akcji “Pola Nadziei“.

Gościem spotkania była przewodnicząca Jury – poetka i dziennikarka, laureatka Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego Mira Łuksza oraz dr n. med. Beata Klim z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Obecny też był Prezes Fundacji HPE, dr Paweł Grabowski.

Po wręczeniu dyplomów i recytacji wierszy, uczestnicy spotkania mogli nauczyć się nazw części ciała po francusku dzięki obecności wolontariusza z Francji – Matthieu Jaillet, który wcześniej grał dla zebranych na oboju.

Nasza fizjoterapeutka Katarzyna Szwed pokazała obecnym masaż limfatyczny i “tejpowanie”.

Gratulujemy laureatom konkursu i dziękujemy wszystkim jego uczestnikom!

Serdecznie dziękujemy też wszystkim szkołom i wolontariuszom, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uczestniczyli w akcji “Pola Nadziei”, a także organizowali inne wydarzenia na rzecz naszego Hospicjum przekazując datki na opiekę nad naszymi podopiecznymi. Dzięki Wam zebraliśmy w tym roku w ramach akcji “Pola Nadziei” ok. 6000 zł. Dziękujemy!

Nagrody dla laureatów podarowali:

• Dariusz Adamowski (poeta i członek Jury) – książki swojego autorstwa “Wrota Światów”,
  • Gminna Biblioteka w Michałowie – nagrody książkowe,
  • Pierniki z Podlasia – Pani Mariola Sobczyk, która wspiera nasze Hospicjum już od jakiegoś czasu także w swojej grupie “Anioły Marioli”
  • Cukier Lukier Białystok, który był także z nami rok temu przy okazji podsumowania “Pól Nadziei”.
  • Gadżety przekazał też Urząd Miasta w Michałowie.

Serdecznie dziękujemy!

[zdjęcia w sieci]

O konkursie napisano w języku białoruskim w czasopiśmie Niwa 26_2018, str.4

o konkursie poetyckim w czasopiśmie Niwa