Pomóż dokończyć budowę wiejskiego hospicjum Chcę pomóc
Nasi podopieczni czekają
Pomóż dokończyć budowę wiejskiego hospicjum Chcę pomóc
Nasi podopieczni czekają

Komu pomagamy?

Samotnym, przewlekle chorym mieszkańcom mieszkańcom podlaskich wsi

Dlaczego to robimy?

Aby nikt nie musiał odchodzić w samotności

Cel?

Ocieplić budynek hospicjum przed zimą

O Akcji

Pomóż dokończyć
budowę wiejskiego hospicjum

Naszą misją jest niesienie pomocy hospicyjnej na wsiach. Czas  umierania jest tak samo wartościowy jak każdy inny okres w życiu człowieka. Nasza działalność przynosi pomoc wielu samotnym osobom, chorym na ostatnim etapie ich życia. Rocznie pod naszą stałą opieką znajduje się 120 osób. Przez ostatnie lata naszej działalności zaobserwowaliśmy, że w wielu przypadkach opieka hospicjum domowego jest niewystarczająca. Już teraz widzimy, że prawie połowa naszych podopiecznych będzie potrzebowała całodobowej opieki w ośrodku stacjonarnym.
Hospicjum stacjonarne w Makówce, które budujemy, będzie miejscem całodobowej opieki dla takich osób: starszych, samotnych i przewlekle chorych, które nie mogą liczyć na nikogo bliskiego w ostatnich dniach życia. 

Dzięki wsparciu setek osób obdarzonych wielkim sercem i niesamowitą empatią udało nam się wykopać fundamenty, postawić ściany, wylać stropy i wstawić okna. Jesteśmy coraz bliżej celu jakim jest oddanie hospicjum do użytku naszym podopiecznym na wiosnę 2022 roku. Przed nami kolejne wyzwanie – ocieplenie budynku przed zimą. Koszt tego etapu to 830 tys. zł. Ta część budowy będzie jednym z kluczowych etapów ponieważ jeśli uda nam się ocieplić ściany hospicjum to w okresie zimowym będziemy mogli już ruszyć z wykończeniem, dodatkowo odpowiednio ocieplony budynek, pozwoli nam zminimalizować koszty ogrzewania w przyszłości.

Jeśli nie uda nam się zebrać potrzebnej kwoty, nie będziemy w stanie oddać budynku hospicjum naszym podopiecznym na czas.

Każde wsparcie jest dla nas cenne, dlatego bardzo prosimy o wpłaty: 36 zł to 1m2 styropianu, 69 zł to koszt 10 kg masy tynkarskiej podkładowej, a 121 zł kosztuje 50m siatki podtynkowej.

Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza

Nasze motto: „Z szacunku dla życia”
Fundacja została powołana do życia w 2009 roku z inicjatywy dr Pawła Grabowskiego, który wyjechał z Warszawy na wschód Polski, aby realizować swoją misję pomocy samotnym osobom u kresu ich życia. Początkowo fundacja funkcjonowała pod nazwą Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne. Ówczesną siedzibą fundacji była wieś Nowa Wola k. Michałowa. Od samego początku hospicjum działało społecznie.

Pomóż dokończyć budowę wiejskiego hospicjum

Przelew tradycyjny:

Adres:
Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza
Ul. Szkolna 20
16-050 Michałowo

Tytuł wpłaty: pomagam wybudować hospicjum

Nr konta: 81 1050 1953 1000 0090 3150 6141
ING Bank Śląski, oddział w Białymstoku

dla wpłat z zagranicy:
ING Bank Śląski SWIFT/BIC CODE: INGBPLPW
PL 81 1050 1953 1000 0090 3150 6141

  • 36 zł to 1m2 styropianu
  • 69 zł to 10 kg masy tynkarskiej podkładowej
  • 121 zł to 50m siatki podtynkowej

Zebraliśmy już

505 591 zł / 830 000 zł 61%
Bądź na bieżąco

Zapisz się
na newsletter