Budowa Hospicjum
- Przetargi
Domowa Opieka Paliatywna polega na zapewnieniu pacjentowi medycznej opieki w jego domu przy współdziałaniu rodziny i bliskich chorego. Wizyty domowe są realizowane przez: pielęgniarki, lekarza, fizjoterapeutę, psycholog, dietetyka i opiekunki.
Fundacja Hospicjum Proroka Eliasza prowadzi hospicjum domowe. Oznacza to, że członkowie naszego zespołu medycznego pomagają w opiece nad chorym w domu. Lekarz odwiedza chorego średnio 2 razy w miesiącu, a pielęgniarka średnio dwa razy w tygodniu. Fizjoterapeuta, psycholog czy dietetyk odwiedzają naszych pacjentów w zależności od potrzeb. Szyjemy opiekę na miarę – w razie potrzeb działa zespół wykwalifikowanych i zmotoryzowanych opiekunek, które odwiedzają podopiecznych, pomagają bliskim, którzy sprawują całodobową opiekę nad chorym lub w przypadku ich braku pomagają choremu w pielęgnacji oraz codziennych czynnościach. Czasem jest to po prostu chwila rozmowy z osobą samotną.
Idea i działalność medyczna dotycząca opieki hospicyjnej nad chorymi umierającymi jest równie stara jak cała medycyna. Opiekę paliatywną zaczęto traktować jako osobną specjalność medyczną od połowy lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku.
Medycyna paliatywna obejmuje opieką pacjentów znajdujących się w końcowym stadium nieuleczalnej choroby.