Styczeń 2022 r.
W miesiącu styczniu 2022r. odwiedzałam naszych podopiecznych i ich opiekunów na terenie 5 gmin, zapoznając się z ich potrzebami medycznymi i niemedycznymi. W 3 przypadkach, po konsultacji z lekarzem prowadzącym i spisaniu notatki o wizycie u pacjenta, zapadła decyzja, iż pacjenci ci nie wymagają jeszcze opieki hospicyjnej.
Natomiast po wizycie u Pani ze wsi Wiejki, zgłoszonej telefonicznie, zapadła decyzja przyjęcia pod naszą opiekę.
W realizacji innych potrzeb przy współpracy z siecią podjęłam następujące działania:
- Pracownik DPS Jałówka wstawił szybę i uszczelnił okno u podopiecznego.
- Pomogłam w złożeniu 2 wniosków do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie o dofinansowanie do zakupu ramp podjazdowych.
- Pomogłam córce podopiecznego pełniącą rolę opiekuna w złożeniu wniosku na grupę inwalidzką dla podopiecznej.
- Zawiozłam podopiecznemu rotor do ćwiczeń nóg, gdyż sam nie był w stanie przyjechać do wypożyczalni hospicjum.
- Podczas wizyty Rzecznika Praw Obywatelskich i jego zespołu brałam udział w rozmowach i odwiedzinach u naszych podopiecznych.
W ramach działań edukacyjnych, przygotowałam spotkania z dietetykiem hospicjum domowego dr Anną Jurczuk dla opiekunów naszych podopiecznych i członków Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Domu Pomocy Społecznej w pięciu gminach. Tematem spotkania było wsparcie żywieniowe osób chorych przewlekle.
Na koniec stycznia stan podopiecznych kształtował się następująco:
– gm. Michałowo – 9 podopiecznych
– gm. Gródek – 8 podopiecznych
– gm. Narewka – 11 podopiecznych
– gm. Narew – 4 podopiecznych
– gm. Zabłudów – 1 podopiecznych Razem 33 podopiecznych.
Luty 2022 r.
W miesiącu lutym 2022r. odwiedzałam co najmniej raz w miesiącu naszych podopiecznych i ich opiekunów na terenie 5 gmin, zapoznając się z ich potrzebami medycznymi i niemedycznymi. W realizacji ich potrzeb przy współpracy z siecią podjęłam następujące działania:
- Zapewniłam opiekę wytchnieniowa opiekunce naszej podopiecznej ze strony członka Klubu Senior+ we wsi Planta gmina Narewka.
- Zgłosiłam do Sekretarza Urzędu Gminy w Narewce potrzebę pilnego skierowania równarki lub innych ciężkiego sprzętu do udrożnienia drogi dojazdowej na kolonię we wsi Eliaszuki – wyrównanie drogi wykonano w ciągu tygodnia.
- Współwłaścicielka szwalni zaoferowała naszym podopiecznym i ich opiekunom płaszcze, które dostarczyłam do domów podopiecznych.
- Zawiozłam i pomogłam wypełnić wniosek do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie o dofinansowanie ze środków Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na likwidację barier architektonicznych (na wymianę wanny z drzwiami).
Brałam udział w nagraniu dla instytucji kultury w Warszawie – Centrum Myśli Jana Pawła II oraz dla portalu informacyjnego Województwa Podlaskiego – Wrota Podlasia gdzie opowiadałam o mojej roli i działaniu w projekcie.
W ramach działań edukacyjnych, w dniach 2 – 4 lutego 2022r. odbyły się spotkania z dietetykiem hospicjum domowego w pięciu gminach. Tematem spotkań było wsparcie żywieniowe pacjentów chorych przewlekle:
– 02.02.2022r. – Gminne Centrum Kultury w Gródku – dla opiekunów naszych podopiecznych i członkiń Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia Aktywny Senior i pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Domu Pomocy Społecznej
– 02.2022r. – siedziba Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie- dla członkowie Spółdzielni “Michałowianka”, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Domu Pomocy Społecznej, opiekunowie naszych podopiecznych
– 03.02.2022r. – Świetlica Biblioteki Publicznej w Narwi – członkinie KGW, sołtysi pobliskich wsi, nauczyciele ze szkoły w Narwi, pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
– 03.02.2022r. – Świetlica Wiejska w Lewkowie Starym (gmina Narewka) członkinie Klubu Senior+, Kół Gospodyń Wiejskich, pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i opiekunki podopiecznych hospicjum.
– 04.02.2022r. – świetlica Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Zabłudowie- członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, nauczyciele szkół,, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Na koniec lutego stan podopiecznych kształtował się następująco:
– gm. Michałowo – 10 podopiecznych
– gm. Gródek -10 podopiecznych
– gm. Narewka – 11 podopiecznych
– gm. Narew – 4 podopiecznych
– gm. Zabłudów – 2 podopiecznych Razem 37 podopiecznych
Marzec 2022 r.
W miesiącu marcu 2022r. odwiedziłam 44 razy naszych podopiecznych i ich opiekunów i przy współpracy z siecią podjęłam następujące działania:
- Nadal trwa opieka wytchnieniowa realizowana przez członkinię Klubu Seniora we wsi Planta w gmina Narewka.
- Kontaktowała się z partnerami sieci w sprawie wykonania utwardzenia wcześniej wykonanego podjazdu dla samochodów przed domem podopiecznej
- Opowiadałam o swoim działaniu w projekcie dla reportażu realizowanego przez TVP Białystok
- Przy okazji wizyt u podopiecznych przeprowadzałam rozmowy edukacyjne w jaki sposób starać się o fizjoterapię domową sprawowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia
- Odbyłam rozmowy z lekarzami hospicjum na temat systemu kwalifikacji do przyjęcia, kontynuacji leczenia i wypisu z hospicjum domowego.
- Odbyły się spotkania w 3 gminach z wójtem, lekarzem i kierowniczką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, których tematem były nasze działania w projekcie.
Na koniec marca stan podopiecznych kształtował się następująco:
– gm. Michałowo – 10 podopiecznych
– gm. Gródek -10 podopiecznych
– gm. Narewka – 11 podopiecznych
– gm. Narew – 4 podopiecznych
– gm. Zabłudów – 1 podopiecznych Razem 36 podopiecznych.