Mamy za sobą drugą z zaplanowanych turę spotkań aktywizujących środowisko, przeprowadzonych przez konsultantki Regionalnego Ośrodek Polityki Społecznej i mających na celu zbudowanie sieci wsparcia z którą ściśle będzie współpracował koordynator opieki osób zależnych (KOOZ). Na pięciu spotkaniach gminnych w lipcu oprócz osób, które mieliśmy przyjemność poznać w czerwcu pojawiły się również nowe postacie. Spotkania te ugruntowały wcześniej zawarte znajomości oraz pozwoliły na uzupełnienie celów i możliwości wsparcia. Spotkania odbyły się w dniach 26-30 lipca we wszystkich pięciu gminach.
W sumie w dwóch spotkaniach powiatowych oraz dziesięciu spotkaniach gminnych udział wzięli przedstawiciele ponad 70 instytucji świadczących pomoc na terenie testowania innowacji. Wymiernym rezultatem spotkań jest baza listy usług świadczonych przez uczestniczące w spotkaniach instytucje i organizacje pomocowe z której będzie mógł korzystać KOOZ. Spotkaniom towarzyszyło badanie realizowane przez IRWIR.
Od 1go sierpnia 2021 do zespołu dołączył koordynator opieki osób zależnych (KOOZ), który wcześniej brał udział w spotkaniach sieciujących w celu wzajemnego poznania się z przedstawicielami instytucji pomocowych. Do końca sierpnia KOOZ odwiedził 25 podopiecznych objętych innowacją. W pierwszych wizytach wprowadzających w środowisko towarzyszyli mu przedstawiciele zespołu medycznego. KOOZ zapoznał się z podopiecznymi oraz ich rodzinami a także zebrał potrzebne do dalszej pracy dane o sytuacji medycznej i socjalnej podopiecznych z grupy objętej innowacją. Na spotkaniu zespołu lidera projektu którego rezultatem jest ustalenie zasad współpracy KOOZ z zespołem medycznym oraz siecią.
O projekcie opowiedzieliśmy w biuletynie Fundacji, który dociera do grona darczyńców co kwartał.
W dniu 5go lipca 2021 na zlecenie Komisji Europejskiej AEIDL przeprowadziła z nami wywiad na temat założeń i statusu projektu.
Napisał o nas Tygodnik Rolniczy publikowany w nakładzie 70 tys. egzemplarzy
oraz w lokalny miesięczniku Wiadomości Gródeckie
7 lipca 2021 odbyło się pierwsze po pandemii spotkanie Zespołu projektowego w siedzibie lidera projektu w Michałowie.
Zespół Hospicjum uczestniczył 14 sierpnia 2021 w pierwszej sesji warsztatów wytchnieniowych prowadzonych przez trenera-psychologa i mających na celu przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu.
Kolejne spotkanie Zespołu zamykające okres przygotowawczy odbyło się 25go sierpnia 2021 r. Na potkaniu został podsumowany i zamknięty okres przygotowawczy oraz przyjęte wnioski i rekomendacje do testowania innowacji.
Spotkanie gminne nr 2 – prezentacja